Вие сте тук: НачалоНовиниЮноши старша възрастНационалите ни завършиха групата с чиста победа, ще се борим за 5-о място

Националите ни завършиха групата с чиста победа, ще се борим за 5-о място

12 Април 2018

Националният отбор по волейбол на България за юноши под 18 години победи Турция с 3:0 (25:22, 25:22, 31:29) гейма в последния си двубой от предварителна група I на Европейското първенство в Чехия и Словакия.

Така младите ни национали, водени от Пламен Христов, завършиха с успех в груповата фаза на надпреварата в чешкия град Злин.

В състава на нашите са четирима възпитаници на Виктория Волей (Пловдив) – Самуил Вълчинов, Алберт Албаадж, Желязко Апостолов и Любослав Телкийски. Помощник-треньор е друг кадър на Виктория Волей – Димитър Узунов.

Волейболистите ни обаче изгубиха шансовете за участие във финалната четворка, тъй като в последния мач от групата лидерът Германия загуби от домакина Чехия с 1:3 гейма. Германия завърши на първо място с актив от 10 точки, а Чехия зае втората позиция с 9 точки. България е на 3-о място със 7 точки (3 победи и 2 загуби), колкото има и четвъртият в класирането Беларус.

Така България ще продължи да играе за разпределение на местата от пето до осмо.

Най-резултатен срещу Турция бе Денис Карягин със 17 точки (1 блокада), 13 точки добави Петър Петров. За "полумесеците" Каан Гюрбюз завърши със 17 точки (1 ас, 3 блокади).