Вие сте тук: НачалоНовиниЮноши старша възрастВиктория Волей на финал след „кървав“ мач срещу ЦСКА

Виктория Волей на финал след „кървав“ мач срещу ЦСКА

31 Май 2017

Виктория Волей (Пловдив) ще играе финал за шампионската титла на България по волейбол за юноши старшата възраст.

Това стана факт, след като пловдивчани победиха ЦСКА с 3:2 (25:23, 23:25, 17:25, 25:23, 18:16) гейма в изключително драматичен полуфинал в столичната зала „Панайот Пондалов“.

След много обрати в резултата напрежението взе връх в решителния тайбрек. В него „викторианците“ поведоха с 13:9 и 14:10 и имаха 3 мачбола, които пропиляха. Последва още един изпуснат мачбол при 14:14, за да дойде победната точка при 18:16 след точно 2 часа и една минута игра.

Така Виктория Волей ще играе утре (1 юни) от 16,00 часа финал за титлата срещу победителя от мача между Славия и Левски-София, който е по-късно днес.

Припомняме, че само преди седмица Виктория Волей спечели шампионската титла на България при юношите младша възраст, след като победи във финала ЦСКА с 3:1 гейма.