Вие сте тук: НачалоНовиниЮноши младша възрастСУ „Цар Симеон Велики“ стана държавен шампион по волейбол, спечели квота за световно (СНИМКИ)

24 Юни 2019

Отборът на СУ „Цар Симеон Велики“ - Пловдив спечели шампионската титла от държавното ученическо първенство по волейбол за 8-10 клас.

Заключителните мачове от надпреварата се играха в Суворово.

Шестима от общо 8-те волейболисти от шампионския тим на СУ „Цар Симеон Велики“ са състезатели на ВК Виктория Волей (Пловдив).

Във финала пловдивчани победиха драматично отбора на Кърджали с 3:2 гейма, като решителният тайбрек завърши 15:11.

Освен шампионската титла, СУ „Цар Симеон Велики“ спечели и квота за участие в ученическото световно първенство по волейбол, което ще се състои в Бразилия.