Вие сте тук: НачалоНовиниЮноши младша възрастБългария шампион на Балканиадата! Спечелихме квота за Евро 2019!

България шампион на Балканиадата! Спечелихме квота за Евро 2019!

28 Юли 2018

Националният отбор по волейбол на България за юноши под 17 години триумфира с шампионската титла на Балканиадата в Истанбул (Турция).

На финала, момчетата ни, водени от селекционера Мартин Стоев, победиха домакините с 3:1 (25:17, 23:25, 27:25, 25:13) гейма и спечелиха златото, а домакините останаха със сребърните медали.

Капитан на нашите е състезателят на Виктория Волей (Пловдив) Владимир Гърков.

С този успех най-младите ни “лъвове” се класират за Европейското първенство през 2019 година, тъй като Балканиадата бе квалификация и първенецът получава директна квота.

В първия гейм "лъвовете" доминираха и спечелиха гейма с разлика. В следващите две части играта бе доста оспорвана. Във втората част домакините надделяха във важните моменти и изравниха резултата. В следващите два гейма родните представители показаха характер и воля, като не допуснаха повече обрати и надделяха, а с това спечелиха мача и титлата.

В двубоя за третото място Гърция победи Сърбия с 3:0 (25:20, 25:14, 26:24) гейма и завърши с бронзовите медали, а сърбите оформиха финалната четворка.

Румъния пък спечели петото място след успех над Черна гора с 3:0 ( 25:9, 25:17, 25:23) гейма.