Вие сте тук: НачалоНовиниЮноши младша възрастБългария на полуфинал на Балканиадата след втора поредна победа

България на полуфинал на Балканиадата след втора поредна победа

25 Юли 2018

Националният отбор по волейбол на България за юноши под 17 години продължава победния си ход на Балканиадата в Турция.

Нашите записаха втори „чист“ успех в груповата фаза, след като надиграха Черна гора с 3:0 (25:21, 25:15, 25:9) гейма. Двубоят приключи само за 53 минути.

Нашите са водени от селекционера Мартин Стоев, а капитан на отбора е талантът на Виктория Волей (Пловдив) Владимир Гърков. В първия си мач България победи Румъния също с 3:0.

Показателен за превъзходството на младите „лъвчета“ срещу Черна гора бе третият гейм, в който нашите дадоха едва 9 точки на съперника си, а освен това реализираха общо 23 аса в мача!

Най-добър реализатор за победата на България стана Войн Войнов с 12 точки (5 аса, 4 блокади). Георги Тартаров добави 7 точки за успеха (2 аса), а Владимир Гърков завърши с 4 точки (2 аса).

С този успех на практика тимът ни се класира за полуфинали, въпреки че има още един мач от груповата фаза. Съставът ни е водач в групата с две чисти победи и пълен актив от 6 точки.

Утре, 26 юли, волейболистите ни срещат Гърция от 19:00 часа.