Вие сте тук: НачалоНовиниМомчета до 15 год.Виктория Волей с трето място в Смолян при прекадетките

Виктория Волей с трето място в Смолян при прекадетките

Категория Момчета до 15 год.
11 Март 2018

Волейболният отбор за момичета до 15 години (родени през или след 2003 година), съставен от състезателки на ВК Марица (Пловдив) и състезаващ се под името Виктория Волей (Пловдив),

завърши на трето място в предквалификационния турнир за влизане в топ 16 на Държавното първенство и приключи участието си в шампионата за този сезон.

За двудневната надпревара в смолянската зала Величко Чолаков, пловдивските волейболистки бяха водени от Кристин Якимова, тъй като наставникът Георги Илиев претърпя операция. Виктория Волей започна турнира с победа над Дея спорт (Бургас) с 3:1 (25:19, 25:23, 21:25, 25:13), но последваха две загуби – 1:3 (22:25, 25:22, 23:25, 12:25) срещу Перун (Варна) и 0:3 (14:25, 20:25, 19:25) срещу домакините от Родопа (Смолян), които ги оставиха на третата позиция в крайното класиране.

С три чисти победи Родопа спечели турнира и се класира за междурегионален квалификационен турнир за влизане в националните финали, в който ще участват още съставите на Марица (Пловдив), Хебър (Пазарджик) и ЦСКА (София).