Вие сте тук: НачалоНовиниМомчета до 15 год.Арда спечели Краси Димитров, Виктория четвърти

Арда спечели Краси Димитров, Виктория четвърти

Категория Момчета до 15 год.
24 Май 2015

Кърджалийци детронираха миналогодишните шампиони от ЦСКА

Отборът на Арда (Кърджали) спечели турнира по волейбол за Купата на Красимир Димитров, който бе за момчета до 15 години и се проведе в столичната зала Икономист.

Надпреварата е в памет на бившият национал на България, волейболен деятел и вицепрезидент на БФВ, като това бе осмото издание на турнира. Младите волейболисти на Арда вдигнаха трофея пред погледа на националите Валентин Братоев, Николай Николов, Велизар Чернокожев и Яни Георгиев.

До този развой се стигна след като в първия полуфинал от надпреварата Арда (Кърджали) победи Левски Бол (София) с 3:1 и се класираха за финал. В другия полуфинал момчетата на ЦСКА (София) надделяха над Виктория Волей (Пловдив) също с 3:1 и достигнаха до спора за първото място.

Във финала момчетата от Кърджали бяха повече от убедителни и надиграха ЦСКА с категоричното 3:0 (25:22, 25:20, 30:28). В първите две части волейболистите на Арда си осигуряваха комфортен аванс още в самото начало и поддържаха разликата до края на геймовете. В третата част ситуацията бе малко по-различна. Притиснати до стената Червените се мобилизираха и успяха да поддържат една разлика от 2-3 точки до второто техническо прекъсване. В заключителните минути обаче на четири пъти волейболистите на ЦСКА не успяха да затворят гейма и в крайна сметка загубиха с 28:30.

В малкия финал Левски Бол се наложи на Виктория волей с 3:2 в един изкличително драматичен двубой. По този начин столичани завършиха на трето място, а пловдивският състав остана четвърти.

На пета позиция се класира отборът на Славия, който в директен сблъсък се наложи над Миньор (Перник) с 3:1 гейма.

Всяка година турнирът Красимир Димитров се провежда винаги преди държавните финали в съответната възраст, като се смята за основен индикатор за моментното състояние на участниците. В него участват шест от най-добрите отбори за съответната възраст, като представянето на състезателите носи информация на треньорите. Така турнирът се е превърнал във важен елемент от календара на подрастващите, като се чака с нетърпение от всички, а често класирането от турнира се припокрива и на държавните финали.