Вие сте тук: НачалоНовиниМомчета до 13 год.Виктория Волей с вицешампионска титла

Виктория Волей с вицешампионска титла

Категория Момчета до 13 год.
13 Юни 2016

Отборът на СОУ „Цар Симеон Велики“ (Пловдив), който е изцяло съставен от състезатели на Виктория Волей, стана вицешампион в държавните ученически игри по волейбол (5-7 клас), които завършиха в курорта Албена.

Във финалите участваха 10 отбора, които бяха разделени в две групи.

Възпитаниците на треньора Христо Георгиев (родени през 2002 година) загубиха почти спечелен финал от представителите на Кърджали с 2:3 гейма. Пловдивчани водеха с 2:1 и 21:17 в четвъртия гейм, когато допуснаха да бъдат обърнати в резултата.

Преди това на полуфинала СОУ „Цар Симеон Велики“ победи убедително отбора на Сливен с 3:0 гейма.

Наградата за най-добър разпределител във финалите заслужи състезателят на Виктгория Волей (Пловдив) Христо Чоплишки.