Вие сте тук: НачалоНовинидруги новиниВолейболистите със страхотен обрат на световното

Волейболистите със страхотен обрат на световното

Категория други новини
16 Август 2015

Националният отбор по волейбол за юноши младша възраст (до 19 години) записа трудна, но много сладка втора победа на световното първенство в Аржентина. В мач от група С българските национали надвиха с 3:2 (23:25, 16:25, 25:19, 28:26, 15:11) Тайван след страхотен обрат от 0:2 гейма в залата в град Кориентес.

През първия гейм волейболистите ни повеждаха на няколко пъти (включително с 16:11 при второто техническо прекъсване), но това не бе достатъчно, за да се пречупят борбените състезатели от Тайван. Те не само, че изравниха, а и първи достигнаха до геймбол. И още при първата си възможност взеха аванс в геймовете след 25:23.

Във втория гейм волейболистите на Тайван действаха доста организирано, докато българските играчи бяха смутени от развоя на първата част и допускаха прекалено много грешки. Много проблеми създаваше играещият с лява ръка център на Тайван Чен Фу Йен (10 точки за първите два гейма!), а селекционерът Драган Иванов пробва да промени нещо с различни смени. В крайна сметка азиатците поведоха с 2:0 след 25:16.

В третия гейм нашите рязко намалиха грешките и продължиха да залагат на мощните си атаки, които да разбият играещите с много сърце в посрещане и защита азиатски съперници. Така тимът ни достигна до 25:19, с което намали изоставането си.

Четвъртият гейм се оказа най-равностоен, като българските момчета показаха характер и след четири геймбола вкараха мача в тайбрек (28:26). В решителната част място за повече изненади нямаше и волейболистите ни наложиха по-високата си класа от самото начало, за да достигнат до 15:11.
От блокада България направи 12 точки срещу 8, а от сервис - 5 аса срещу 1. Пламен Шекерджиев бе най-резултатен от българския състав след 21 точки (3 блокади), а Чен Фу Йен реализира 23 (2 блокади).
През утрешния ден България почива, а във вторник (18 август) играе последния си мач от група С срещу Иран.