Вие сте тук: НачалоНовинидруги новиниВолейболните национали с първа победа в Аржентина

Волейболните национали с първа победа в Аржентина

Категория други новини
16 Август 2015

Българският национален отбор по волейбол за юноши младша възраст (до 19 години) записа първата си победа на световното първенство в Аржентина. Това стана след шеметно 3:0 (25:19, 25:15, 22:25) над Чили в мач от предварителна група С, игран в град Кориентес.

В северния аржентински град температурата днес е едва 13 градуса (в южното полукълбо все пак е зима), но това не се отрази по никакъв начин на нашите волейболисти.

И ако първият гейм бе по-равностоен, то във втория волейболистите отпуснаха ръката при сервис, асовете заваляха и посрещането на Чили бе разпиляно (въпреки че селекционерът на южноамериканците замени либерото си в началото на втората част). Всичко това даде директно отражение върху резултата и България водеше гейма със сериозна преднина, за да го спечели с 25:15.

В третата част Чили поведе с 4:1, но нашите набързо направиха обрат и повече не изпуснаха инициативата в срещата.

България имаше превес, както на блокада (7 точки срещу 2 за съперника), така и от сервис (9 аса срещу 2). Най-резултатен с 16 точки (1 блокада) бе капитанът на тима Радослав Парапунов. Пламен Шекерджиев добави 14 (1 блокада, 4 аса). За Чили Матиас Руис записа 10 (1 ас).

По-късно днес - от 17:00 ч б.в., е другият мач от днешната програма в група С между отборите на Полша и Иран.

В третия си мач в Аржентина националите се изправят срещу тима на Тайван, като срещата е утре, 16 август, от 15:00 ч б.в.