Вие сте тук: НачалоНовиниМъжеВиктория Волей взе градското дерби във Висшата лига

Виктория Волей взе градското дерби във Висшата лига

Категория Мъже
21 Ноември 2015

В дербито на Пловдив Виктория Волей спечели с категоричното 3:0 (25:17, 25:20, 25:14) като гост на закъсалия Локомотив 1926, където, както разкри треньорът Петър Узунов, "всичко е на добра воля". Въпреки това Черно-белите играха с желание и се бореха, но просто нямаше какво да се направи срещу добре подготвения тим на Виктория.

Отборът на Черно море БАСК (Варна) продължава гонитбата със Славия (София) във Висшата лига при мъжете. Варненци спечелиха трудно мача си от четвърти кръг като гост на Звездец (Горна Малина), но се наложиха с 3:1 (23:25, 26:24, 25:20, 25:22). Така те събраха актив от 12 точки от 4 победи с геймово съотношение 12:1, точно както и Славия. Белите обаче имат по-добър точков коефициент, който ги поставя на върха във временното класиране.
Отборът на Звездец след първата си победа за сезона преди седмица заигра доста по-добре и затрудни максимално варненци. И след като поведе в геймовете, имаше своите шансове и във втория, но играчите от Варна показаха характер, грешаха по-малко и успяха да пречупят домакините.
Новаците от Академик (Благоевград) записаха трета си победа от началото на сезона и първа пред собствена публика, след като се наложиха с 3:0 (28:26, 25:18, 25:17) над Изгрев (Ябланица). Треньорът на домакините започна с един стартов състав и завърши с друг, като даде шанс на всичките си състезатели, които през седмицата доста сериозно се опънаха на тима на НСА в студенткото първенство.
С втора победа от началото на сезона се поздрави тимът на Дунав (Русе), който надигра с 3:1 (25:17, 25:16, 15:25, 25:22) Ботев (Луковит) пред собствена публика. При това, успехът на русенци е втори пореден.